Pesäpallokauden parhaita palkittu jo yli 80 vuotta – lähde mukaan juhlimaan Pesisgaalaan 2026
Kausi 2026 on saatu päätökseen ja mestarit ovat selvillä. Jännittävää ja ennätyksiä rikkonutta kautta juhlitaan Pesisristeilyllä Helsingistä Tukholmaan...
| Sarjavaihe | O | L | T | KL | KL % | TT | K | HKV | KL L | KL T | S | KE | TE | SV L | SV E |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Runkosarja | 25 | 32 | 5 | 70 / 0 | 42 % | 38 | 1 | 1 | 0 | 0 | 220 | 12 | 150 | 0 | 0 |
| Yhteensä | 25 | 32 | 5 | 70 / 166 | 42 % | 38 | 1 | 1 | 0 | 0 | 220 | 12 | 150 | 0 | 0 |
| Sarjavaihe | O | L | T | KL | KL % | TT | K | HKV | KL L | KL T | S | KE | TE | SV L | SV E |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Runkosarja | 14 | 18 | 4 | 49 / 0 | 47 % | 22 | 0 | 7 | 2 | 0 | 159 | 9 | 110 | 0 | 0 |
| Pudotuspelit | 4 | 1 | 2 | 11 / 0 | 52 % | 3 | 0 | 2 | 0 | 0 | 29 | 3 | 18 | 0 | 0 |
| Itä-Länsi | 1 | 0 | 0 | 2 / 0 | 100 % | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6 | 1 | 4 | 0 | 0 |
| Yhteensä | 19 | 19 | 6 | 62 / 127 | 67 % | 25 | 0 | 9 | 2 | 0 | 194 | 13 | 132 | 0 | 0 |
| Sarjavaihe | O | L | T | KL | KL % | TT | K | HKV | KL L | KL T | S | KE | TE | SV L | SV E |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Runkosarja | 23 | 23 | 14 | 93 / 0 | 60 % | 38 | 1 | 0 | 2 | 0 | 264 | 40 | 171 | 1 | 1 |
| Pudotuspelit | 8 | 1 | 3 | 11 / 0 | 34 % | 4 | 0 | 0 | 0 | 0 | 33 | 4 | 22 | 0 | 0 |
| Halli-SM | 2 | 1 | 0 | 8 / 0 | 73 % | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 22 | 2 | 14 | 2 | 1 |
| Yhteensä | 33 | 25 | 17 | 112 / 198 | 56 % | 43 | 1 | 0 | 2 | 0 | 319 | 46 | 207 | 3 | 2 |
| Sarjavaihe | O | L | T | KL | KL % | TT | K | HKV | KL L | KL T | S | KE | TE | SV L | SV E |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Putoamispelit | 3 | 3 | 0 | 16 / 0 | 62 % | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 39 | 2 | 23 | 0 | 0 |
| Yhteensä | 3 | 3 | 0 | 16 / 26 | 62 % | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 39 | 2 | 23 | 0 | 0 |
| Sarjavaihe | O | L | T | KL | KL % | TT | K | HKV | KL L | KL T | S | KE | TE | SV L | SV E |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Runkosarja | 30 | 20 | 19 | 101 / 0 | 62 % | 40 | 1 | 0 | 0 | 0 | 260 | 56 | 159 | 1 | 2 |
| Pudotuspelit | 10 | 6 | 3 | 36 / 0 | 60 % | 9 | 0 | 0 | 1 | 0 | 108 | 12 | 72 | 3 | 3 |
| Itä-Länsi | 1 | 0 | 0 | 3 / 0 | 38 % | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 10 | 0 | 7 | 0 | 0 |
| Halli-SM | 5 | 0 | 0 | 6 / 0 | 27 % | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 14 | 0 | 8 | 0 | 0 |
| Yhteensä | 46 | 26 | 22 | 146 / 253 | 47 % | 49 | 1 | 0 | 2 | 0 | 392 | 68 | 246 | 4 | 5 |
| Sarjavaihe | O | L | T | KL | KL % | TT | K | HKV | KL L | KL T | S | KE | TE | SV L | SV E |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Runkosarja | 32 | 36 | 20 | 129 / 0 | 60 % | 56 | 0 | 0 | 3 | 0 | 377 | 51 | 248 | 8 | 5 |
| Pudotuspelit | 12 | 7 | 5 | 40 / 0 | 54 % | 12 | 0 | 0 | 0 | 0 | 119 | 14 | 79 | 2 | 1 |
| Itä-Länsi | 1 | 0 | 0 | 3 / 0 | 38 % | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 9 | 0 | 6 | 0 | 0 |
| Halli-SM | 3 | 1 | 2 | 8 / 0 | 44 % | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 29 | 2 | 21 | 0 | 0 |
| Yhteensä | 48 | 44 | 27 | 180 / 315 | 49 % | 71 | 0 | 0 | 4 | 0 | 534 | 67 | 354 | 10 | 6 |
| Sarjavaihe | O | L | T | KL | KL % | TT | K | HKV | KL L | KL T | S | KE | TE | SV L | SV E |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Runkosarja | 28 | 42 | 22 | 109 / 0 | 65 % | 64 | 0 | 0 | 1 | 0 | 345 | 53 | 236 | 7 | 7 |
| Pudotuspelit | 11 | 15 | 8 | 43 / 0 | 53 % | 24 | 1 | 0 | 0 | 0 | 137 | 17 | 94 | 2 | 1 |
| Itä-Länsi | 1 | 1 | 1 | 9 / 0 | 75 % | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 19 | 1 | 10 | 0 | 0 |
| Halli-SM | 3 | 6 | 4 | 15 / 0 | 60 % | 10 | 0 | 0 | 0 | 0 | 38 | 8 | 23 | 0 | 0 |
| Yhteensä | 43 | 64 | 35 | 176 / 287 | 63 % | 100 | 1 | 0 | 1 | 0 | 539 | 79 | 363 | 9 | 8 |
| Sarjavaihe | O | L | T | KL | KL % | TT | K | HKV | KL L | KL T | S | KE | TE | SV L | SV E |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Runkosarja | 30 | 58 | 11 | 134 / 0 | 54 % | 73 | 4 | 0 | 0 | 0 | 406 | 34 | 272 | 4 | 4 |
| Pudotuspelit | 11 | 18 | 8 | 35 / 0 | 47 % | 26 | 0 | 0 | 0 | 0 | 143 | 21 | 108 | 1 | 0 |
| Itä-Länsi | 1 | 1 | 0 | 2 / 0 | 33 % | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 9 | 0 | 7 | 0 | 0 |
| Halli-SM | 3 | 1 | 2 | 10 / 0 | 56 % | 3 | 0 | 0 | 1 | 0 | 35 | 6 | 25 | 0 | 0 |
| Yhteensä | 45 | 78 | 21 | 181 / 347 | 48 % | 103 | 4 | 0 | 1 | 0 | 593 | 61 | 412 | 5 | 4 |
| Sarjavaihe | O | L | T | KL | KL % | TT | K | HKV | KL L | KL T | S | KE | TE | SV L | SV E |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Runkosarja | 30 | 44 | 18 | 125 / 0 | 56 % | 68 | 6 | 0 | 2 | 1 | 306 | 57 | 181 | 6 | 4 |
| Pudotuspelit | 9 | 12 | 3 | 27 / 0 | 47 % | 15 | 0 | 0 | 0 | 0 | 93 | 16 | 66 | 3 | 3 |
| Itä-Länsi | 1 | 1 | 0 | 2 / 0 | 67 % | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 2 | 3 | 0 | 0 |
| Halli-SM | 5 | 3 | 3 | 12 / 0 | 52 % | 6 | 0 | 0 | 2 | 0 | 27 | 6 | 15 | 1 | 1 |
| Yhteensä | 45 | 60 | 24 | 166 / 306 | 56 % | 90 | 6 | 0 | 4 | 1 | 431 | 81 | 265 | 10 | 8 |
| Sarjavaihe | O | L | T | KL | KL % | TT | K | HKV | KL L | KL T | S | KE | TE | SV L | SV E |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Runkosarja | 26 | 18 | 25 | 93 / 0 | 56 % | 44 | 1 | 0 | 2 | 0 | 295 | 62 | 202 | 8 | 5 |
| Pudotuspelit | 9 | 6 | 7 | 21 / 0 | 50 % | 13 | 0 | 0 | 0 | 0 | 87 | 19 | 66 | 2 | 1 |
| Itä-Länsi | 1 | 0 | 0 | 1 / 0 | 33 % | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 4 | 1 | 3 | 0 | 0 |
| Halli-SM | 5 | 3 | 1 | 10 / 0 | 56 % | 4 | 0 | 0 | 0 | 0 | 40 | 3 | 30 | 0 | 0 |
| Yhteensä | 41 | 27 | 33 | 125 / 228 | 49 % | 61 | 1 | 0 | 2 | 0 | 426 | 85 | 301 | 10 | 6 |
| Sarjavaihe | O | L | T | KL | KL % | TT | K | HKV | KL L | KL T | S | KE | TE | SV L | SV E |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Runkosarja | 26 | 22 | 14 | 100 / 0 | 54 % | 36 | 0 | 0 | 0 | 0 | 317 | 58 | 217 | 7 | 6 |
| Pudotuspelit | 10 | 6 | 9 | 38 / 0 | 58 % | 16 | 1 | 0 | 0 | 0 | 115 | 25 | 77 | 1 | 0 |
| Itä-Länsi | 1 | 0 | 1 | 2 / 0 | 40 % | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 7 | 1 | 5 | 1 | 0 |
| Halli-SM | 4 | 7 | 2 | 18 / 0 | 72 % | 9 | 0 | 0 | 0 | 0 | 49 | 7 | 31 | 1 | 1 |
| Yhteensä | 41 | 35 | 26 | 158 / 280 | 56 % | 62 | 1 | 0 | 0 | 0 | 488 | 91 | 330 | 10 | 7 |
| Sarjavaihe | O | L | T | KL | KL % | TT | K | HKV | KL L | KL T | S | KE | TE | SV L | SV E |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Runkosarja | 26 | 31 | 20 | 116 / 0 | 61 % | 51 | 0 | 0 | 0 | 0 | 357 | 45 | 241 | 2 | 1 |
| Pudotuspelit | 13 | 10 | 12 | 56 / 0 | 62 % | 23 | 1 | 0 | 0 | 0 | 168 | 26 | 112 | 1 | 0 |
| Itä-Länsi | 1 | 2 | 1 | 2 / 0 | 33 % | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 10 | 1 | 8 | 0 | 0 |
| Muut | 2 | 2 | 3 | 7 / 0 | 50 % | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 22 | 5 | 15 | 0 | 0 |
| Yhteensä | 42 | 45 | 36 | 181 / 300 | 52 % | 82 | 1 | 0 | 0 | 0 | 557 | 77 | 376 | 3 | 1 |
| Sarjavaihe | O | L | T | KL | KL % | TT | K | HKV | KL L | KL T | S | KE | TE | SV L | SV E |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Runkosarja | 26 | 48 | 14 | 119 / 0 | 54 % | 63 | 1 | 0 | 1 | 0 | 323 | 45 | 204 | 4 | 2 |
| Pudotuspelit | 10 | 9 | 2 | 43 / 0 | 57 % | 12 | 1 | 0 | 1 | 0 | 127 | 7 | 84 | 1 | 1 |
| Itä-Länsi | 1 | 0 | 3 | 2 / 0 | 33 % | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 10 | 5 | 8 | 1 | 0 |
| Yhteensä | 37 | 57 | 19 | 164 / 301 | 48 % | 78 | 2 | 0 | 2 | 0 | 460 | 57 | 296 | 6 | 3 |
| Sarjavaihe | O | L | T | KL | KL % | TT | K | HKV | KL L | KL T | S | KE | TE | SV L | SV E |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Runkosarja | 24 | 38 | 13 | 134 / 0 | 67 % | 53 | 2 | 0 | 0 | 0 | 360 | 46 | 226 | 11 | 7 |
| Pudotuspelit | 14 | 13 | 7 | 56 / 0 | 51 % | 20 | 0 | 0 | 1 | 0 | 190 | 22 | 134 | 3 | 2 |
| Itä-Länsi | 1 | 1 | 1 | 2 / 0 | 29 % | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 9 | 1 | 7 | 2 | 1 |
| Yhteensä | 39 | 52 | 21 | 192 / 319 | 49 % | 75 | 2 | 0 | 1 | 0 | 559 | 69 | 367 | 16 | 10 |
| Sarjavaihe | O | L | T | KL | KL % | TT | K | HKV | KL L | KL T | S | KE | TE | SV L | SV E |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Runkosarja | 24 | 6 | 26 | 132 / 0 | 67 % | 33 | 1 | 0 | 6 | 1 | 323 | 100 | 191 | 6 | 11 |
| Pudotuspelit | 12 | 1 | 10 | 67 / 0 | 68 % | 11 | 0 | 0 | 0 | 0 | 162 | 39 | 95 | 2 | 2 |
| Itä-Länsi | 1 | 1 | 0 | 4 / 0 | 57 % | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 12 | 1 | 8 | 0 | 0 |
| Yhteensä | 37 | 8 | 36 | 203 / 301 | 64 % | 45 | 1 | 0 | 6 | 1 | 497 | 140 | 294 | 8 | 13 |
| Sarjavaihe | O | L | T | KL | KL % | TT | K | HKV | KL L | KL T | S | KE | TE | SV L | SV E |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Runkosarja | 26 | 22 | 14 | 118 / 0 | 58 % | 37 | 1 | 0 | 0 | 0 | 329 | 70 | 211 | 2 | 2 |
| Pudotuspelit | 3 | 4 | 3 | 12 / 0 | 50 % | 7 | 0 | 0 | 0 | 0 | 35 | 8 | 23 | 0 | 0 |
| Itä-Länsi | 1 | 2 | 1 | 4 / 0 | 40 % | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 13 | 1 | 9 | 1 | 0 |
| Yhteensä | 30 | 28 | 18 | 134 / 236 | 49 % | 47 | 1 | 0 | 0 | 0 | 377 | 79 | 243 | 3 | 2 |
| Sarjavaihe | O | L | T | KL | KL % | TT | K | HKV | KL L | KL T | S | KE | TE | SV L | SV E |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Runkosarja | 27 | 17 | 21 | 127 / 0 | 57 % | 42 | 4 | 0 | 0 | 0 | 339 | 78 | 212 | 7 | 4 |
| Pudotuspelit | 11 | 8 | 2 | 40 / 0 | 56 % | 10 | 0 | 0 | 0 | 0 | 108 | 19 | 68 | 8 | 7 |
| Itä-Länsi | 1 | 0 | 1 | 4 / 0 | 80 % | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 11 | 3 | 7 | 0 | 0 |
| Yhteensä | 39 | 25 | 24 | 171 / 299 | 64 % | 53 | 4 | 0 | 0 | 0 | 458 | 100 | 287 | 15 | 11 |
| Sarjavaihe | O | L | T | KL | KL % | TT | K | HKV | KL L | KL T | S | KE | TE | SV L | SV E |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Runkosarja | 25 | 35 | 29 | 135 / 0 | 61 % | 66 | 2 | 0 | 3 | 1 | 390 | 82 | 255 | 8 | 6 |
| Pudotuspelit | 15 | 10 | 10 | 66 / 0 | 54 % | 22 | 2 | 0 | 1 | 0 | 182 | 31 | 116 | 5 | 3 |
| Itä-Länsi | 1 | 0 | 0 | 3 / 0 | 50 % | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 9 | 0 | 6 | 0 | 0 |
| Yhteensä | 41 | 45 | 39 | 204 / 349 | 55 % | 88 | 4 | 0 | 4 | 1 | 581 | 113 | 377 | 13 | 9 |
| Sarjavaihe | O | L | T | KL | KL % | TT | K | HKV | KL L | KL T | S | KE | TE | SV L | SV E |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Runkosarja | 28 | 29 | 28 | 140 / 0 | 59 % | 59 | 2 | 0 | 2 | 0 | 370 | 100 | 230 | 9 | 6 |
| Pudotuspelit | 14 | 19 | 8 | 71 / 0 | 56 % | 28 | 1 | 0 | 2 | 0 | 218 | 35 | 147 | 0 | 0 |
| Itä-Länsi | 1 | 1 | 1 | 3 / 0 | 60 % | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 8 | 3 | 5 | 0 | 0 |
| Yhteensä | 43 | 49 | 37 | 214 / 369 | 58 % | 89 | 3 | 0 | 4 | 0 | 596 | 138 | 382 | 9 | 6 |
| Sarjavaihe | O | L | T | KL | KL % | TT | K | HKV | KL L | KL T | S | KE | TE | SV L | SV E |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Runkosarja | 26 | 21 | 25 | 121 / 0 | 60 % | 49 | 3 | 0 | 0 | 0 | 330 | 86 | 209 | 3 | 2 |
| Pudotuspelit | 11 | 7 | 10 | 57 / 0 | 61 % | 17 | 0 | 0 | 1 | 0 | 141 | 36 | 84 | 0 | 1 |
| Itä-Länsi | 1 | 0 | 0 | 4 / 0 | 67 % | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 7 | 1 | 3 | 0 | 0 |
| Yhteensä | 38 | 28 | 35 | 182 / 302 | 63 % | 66 | 3 | 0 | 1 | 0 | 478 | 123 | 296 | 3 | 3 |
| Sarjavaihe | O | L | T | KL | KL % | TT | K | HKV | KL L | KL T | S | KE | TE | SV L | SV E |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Runkosarja | 29 | 57 | 29 | 166 / 0 | 64 % | 90 | 4 | 0 | 0 | 0 | 471 | 88 | 305 | 4 | 2 |
| Pudotuspelit | 10 | 6 | 18 | 49 / 0 | 64 % | 27 | 3 | 0 | 0 | 0 | 131 | 38 | 82 | 4 | 2 |
| Itä-Länsi | 1 | 0 | 1 | 3 / 0 | 75 % | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6 | 6 | 3 | 1 | 1 |
| Yhteensä | 40 | 63 | 48 | 218 / 342 | 67 % | 118 | 7 | 0 | 0 | 0 | 608 | 132 | 390 | 9 | 5 |
| Sarjavaihe | O | L | T | KL | KL % | TT | K | HKV | KL L | KL T | S | KE | TE | SV L | SV E |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Runkosarja | 28 | 45 | 33 | 170 / 0 | 71 % | 82 | 4 | 0 | 2 | 0 | 405 | 110 | 235 | 3 | 2 |
| Pudotuspelit | 9 | 11 | 15 | 40 / 0 | 61 % | 26 | 0 | 0 | 0 | 0 | 119 | 30 | 79 | 7 | 2 |
| Itä-Länsi | 1 | 0 | 1 | 6 / 0 | 75 % | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 10 | 6 | 4 | 0 | 0 |
| Yhteensä | 38 | 56 | 49 | 216 / 315 | 69 % | 109 | 4 | 0 | 2 | 0 | 534 | 146 | 318 | 10 | 4 |
| Sarjavaihe | O | L | T | KL | KL % | TT | K | HKV | KL L | KL T | S | KE | TE | SV L | SV E |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Runkosarja | 28 | 33 | 29 | 176 / 0 | 67 % | 64 | 2 | 0 | 0 | 0 | 451 | 98 | 275 | 7 | 6 |
| Pudotuspelit | 12 | 8 | 9 | 57 / 0 | 58 % | 17 | 0 | 0 | 0 | 0 | 165 | 28 | 108 | 3 | 3 |
| Itä-Länsi | 1 | 1 | 2 | 4 / 0 | 67 % | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 14 | 3 | 10 | 0 | 0 |
| Yhteensä | 41 | 42 | 40 | 237 / 368 | 64 % | 84 | 2 | 0 | 0 | 0 | 630 | 129 | 393 | 10 | 9 |
| Sarjavaihe | O | L | T | KL | KL % | TT | K | HKV | KL L | KL T | S | KE | TE | SV L | SV E |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Runkosarja | 28 | 27 | 23 | 113 / 0 | 53 % | 51 | 1 | 0 | 0 | 0 | 281 | 128 | 169 | 10 | 9 |
| Pudotuspelit | 9 | 8 | 11 | 40 / 0 | 56 % | 20 | 1 | 0 | 1 | 0 | 106 | 41 | 66 | 6 | 7 |
| Itä-Länsi | 1 | 1 | 2 | 3 / 0 | 100 % | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 18 | 3 | 15 | 0 | 0 |
| Yhteensä | 38 | 36 | 36 | 156 / 288 | 70 % | 74 | 2 | 0 | 1 | 0 | 405 | 172 | 250 | 16 | 16 |
| Sarjavaihe | O | L | T | KL | KL % | TT | K | HKV | KL L | KL T | S | KE | TE | SV L | SV E |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Runkosarja | 28 | 32 | 19 | 130 / 0 | 60 % | 53 | 2 | 0 | 1 | 0 | 296 | 95 | 166 | 12 | 12 |
| Itä-Länsi | 1 | 2 | 1 | 5 / 0 | 71 % | 4 | 1 | 0 | 0 | 0 | 14 | 1 | 9 | 0 | 0 |
| Yhteensä | 29 | 34 | 20 | 135 / 223 | 66 % | 57 | 3 | 0 | 1 | 0 | 310 | 96 | 175 | 12 | 12 |
| Sarjavaihe | O | L | T | KL | KL % | TT | K | HKV | KL L | KL T | S | KE | TE | SV L | SV E |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Runkosarja | 28 | 16 | 25 | 101 / 0 | 57 % | 42 | 1 | 0 | 2 | 0 | 260 | 95 | 159 | 17 | 15 |
| Itä-Länsi | 1 | 1 | 3 | 3 / 0 | 43 % | 4 | 0 | 0 | 0 | 0 | 9 | 4 | 6 | 0 | 0 |
| Yhteensä | 29 | 17 | 28 | 104 / 184 | 50 % | 46 | 1 | 0 | 2 | 0 | 269 | 99 | 165 | 17 | 15 |
| Sarjavaihe | O | L | T | KL | KL % | TT | K | HKV | KL L | KL T | S | KE | TE | SV L | SV E |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Runkosarja | 26 | 20 | 14 | 106 / 0 | 61 % | 36 | 2 | 0 | 2 | 0 | 254 | 110 | 148 | 10 | 9 |
| Yhteensä | 26 | 20 | 14 | 106 / 174 | 61 % | 36 | 2 | 0 | 2 | 0 | 254 | 110 | 148 | 10 | 9 |
| Sarjavaihe | O | L | T | KL | KL % | TT | K | HKV | KL L | KL T | S | KE | TE | SV L | SV E |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Runkosarja | 29 | 24 | 8 | 99 / 0 | 44 % | 33 | 1 | 0 | 0 | 0 | 258 | 60 | 159 | 12 | 12 |
| Yhteensä | 29 | 24 | 8 | 99 / 224 | 44 % | 33 | 1 | 0 | 0 | 0 | 258 | 60 | 159 | 12 | 12 |
| Sarjavaihe | O | L | T | KL | KL % | TT | K | HKV | KL L | KL T | S | KE | TE | SV L | SV E |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Runkosarja | 33 | 22 | 10 | 87 / 0 | 41 % | 33 | 1 | 0 | 0 | 0 | 267 | 53 | 180 | 9 | 9 |
| Yhteensä | 33 | 22 | 10 | 87 / 215 | 41 % | 33 | 1 | 0 | 0 | 0 | 267 | 53 | 180 | 9 | 9 |
| Sarjavaihe | O | L | T | KL | KL % | TT | K | HKV | KL L | KL T | S | KE | TE | SV L | SV E |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Runkosarja | 27 | 8 | 5 | 65 / 0 | 34 % | 15 | 2 | 0 | 0 | 0 | 171 | 43 | 106 | 23 | 23 |
| Yhteensä | 27 | 8 | 5 | 65 / 190 | 34 % | 15 | 2 | 0 | 0 | 0 | 171 | 43 | 106 | 23 | 23 |
Manse PP, Tampere
Manse
Kouvolan Pallonlyöjät
KPL
Kouvolan Pallonlyöjät
KPL
Manse PP, Tampere
Manse
Manse PP, Tampere
Manse
Kouvolan Pallonlyöjät
KPL
Kouvolan Pallonlyöjät
KPL
Manse PP, Tampere
Manse
Manse PP, Tampere
Manse
Kouvolan Pallonlyöjät
KPL
Kouvolan Pallonlyöjät
KPL
Manse PP, Tampere
Manse
Kouvolan Pallonlyöjät
KPL
Koskenkorvan Urheilijat
KoU
Kouvolan Pallonlyöjät
KPL
Imatran Pallo-Veikot
IPV
Seinäjoen JymyJussit
JymyJussit
Kouvolan Pallonlyöjät
KPL
Kouvolan Pallonlyöjät
KPL
Hyvinkään Tahko
Tahko
Kouvolan Pallonlyöjät
KPL
Manse PP, Tampere
Manse
Imatran Pallo-Veikot
IPV
Kouvolan Pallonlyöjät
KPL
Kouvolan Pallonlyöjät
KPL
Vimpelin Veto
ViVe
Hyvinkään Tahko
Tahko
Kouvolan Pallonlyöjät
KPL
Kiteen Pallo
KiPa
Kouvolan Pallonlyöjät
KPL
Kouvolan Pallonlyöjät
KPL
Alajärven Ankkurit
AA
Koskenkorvan Urheilijat
KoU
Kouvolan Pallonlyöjät
KPL
Sotkamon Jymy
SoJy
Kouvolan Pallonlyöjät
KPL
Kouvolan Pallonlyöjät
KPL
Joensuun Maila
JoMa
Pattijoen Urheilijat, Raahe
PattU
Kouvolan Pallonlyöjät
KPL
Kempeleen Kiri
KeKi
Kouvolan Pallonlyöjät
KPL
Kouvolan Pallonlyöjät
KPL
Pattijoen Urheilijat, Raahe
PattU
Kouvolan Pallonlyöjät
KPL
Imatran Pallo-Veikot
IPV
Kouvolan Pallonlyöjät
KPL
Sotkamon Jymy
SoJy
Imatran Pallo-Veikot
IPV
Kouvolan Pallonlyöjät
KPL
Kouvolan Pallonlyöjät
KPL
Hyvinkään Tahko
Tahko
Alajärven Ankkurit
AA
Kouvolan Pallonlyöjät
KPL
Joensuun Maila
JoMa
Kouvolan Pallonlyöjät
KPL
Kouvolan Pallonlyöjät
KPL
Kempeleen Kiri
KeKi
Manse PP, Tampere
Manse
Kouvolan Pallonlyöjät
KPL
Kouvolan Pallonlyöjät
KPL
Kiteen Pallo
KiPa
Vimpelin Veto
ViVe
Kouvolan Pallonlyöjät
KPL
Kouvolan Pallonlyöjät
KPL
Seinäjoen JymyJussit
JymyJussit
Hyvinkään Tahko
Tahko
Kouvolan Pallonlyöjät
KPL
Kouvolan Pallonlyöjät
KPL
Manse PP, Tampere
Manse
Kouvolan Pallonlyöjät
KPL
Imatran Pallo-Veikot
IPV
Joensuun Maila
JoMa
Kouvolan Pallonlyöjät
KPL
Sotkamon Jymy
SoJy
Kouvolan Pallonlyöjät
KPL
Hyvinkään Tahko
Tahko
Kouvolan Pallonlyöjät
KPL
Kouvolan Pallonlyöjät
KPL
Manse PP, Tampere
Manse
Kausi 2026 on saatu päätökseen ja mestarit ovat selvillä. Jännittävää ja ennätyksiä rikkonutta kautta juhlitaan Pesisristeilyllä Helsingistä Tukholmaan...
Uransa ensimmäiset pudotuspelit lukkarina naisten Superpesiksessä pelannut Matilda Niskakangas on valittu pudotuspelien arvokkaimmaksi pelaajaksi. Vain...
Jussittaret Seinäjoelta on pesäpallon naisten Suomen mestari 49 vuoden tauon jälkeen. Viidennen ottelun ratkaisun iski supervuoroparissa Barona-jokeri Anni...